صفحه اصليدرباره ماارتباط با مامشاورهفرم استخدام  
 
   
 
 

1-ایستگاه تفکر

2-حذف خدمات گزارش حسابرسی مالیاتی272 برای عملکرد سال 1394

3-ارسال اظهارنامه مالیاتی مشاغل تا پایان خرداد ماه 1394

4- عدم نیاز به تهیه دفاتر درآمد وهزینه برای مشاغل بند ب برای عملکرد سال 1395 
 
 
 
 
 
 

در عملکرد سال 1394 گزارش حسابرسی مالی و مالیاتی چگونه اقدام می شود.

.

.

آدرس وشماره تماس ارگانهای مالیاتی کشور


 

 


 
 
 
 
 
 
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
 
 
 
آیا اعمال معافیت مالیاتی سود حاصل از تسعیر ارز صادرات باعث رونق اقتصادی میگردد؟

بلی
خیر

 
 
 
نرخ ارز    ۱۳۹۷/۰۱/۳۰
usd دلار آمريکا ۴۲,۰۰۰ eq
gbp پوند انگليس ۵۹,۶۲۰ down
chf فرانک سويس ۴۳,۳۶۷ down
sek کرون سوئد ۵,۰۰۰ up
nok کرون نروژ ۵,۴۱۲ eq
dkk کرون دانمارک ۶,۹۸۱ eq
inr روپيه هند ۶۳۹ down
aed درهم امارات ۱۱,۴۳۶ down
kwd دينار کويت ۱۳۹,۷۱۹ eq
pkr100 يکصد روپيه پاکستان ۳۶,۳۲۸ down
jpy100 یکصد ين ژاپن ۳۹,۰۹۴ down
hkd دلار هنگ کنگ ۵,۳۵۲ up
omr ريال عمان ۱۰۹,۲۲۸ down
cad دلار کانادا ۳۳,۲۶۵ down
zar راند ۳,۵۲۲ up
try لير ترکيه ۱۰,۴۵۹ up
rub روبل روسيه ۶۹۱ up
qar ريال قطر ۱۱,۵۳۸ down
iqd100 يکصد دينار عراق ۳,۵۴۵ eq
syp لير سوريه ۸۲ eq
aud دلار استراليا ۳۲,۷۲۵ up
sar ريال سعودی ۱۱,۲۰۰ eq
bhd دينار بحرين ۱۱۱,۶۹۷ down
sgd دلار سنگاپور ۳۲,۰۷۰ up
lkr10 ده روپيه سريلانکا ۲,۶۸۶ eq
npr100 يکصد روپيه نپال ۳۹,۶۹۹ down
amd100 يکصد درام ارمنستان ۸,۷۳۲ up
lyd دينار ليبی ۳۱,۶۵۵ down
cny یوان چين ۶,۷۰۳ up
thb100 يکصد بات تايلند ۱۳۴,۵۴۷ up
myr رينگيت مالزی ۱۰,۸۰۴ up
krw1000 يک هزار وون کره جنوبی ۳۹,۵۰۱ up
eur یورو ۵۱,۹۸۸ eq
kzt100 يکصد تنگه قزاقستان ۱۲,۸۴۵ up
afn افغانی افغانستان ۶۰۱ up
byn روبل جديد بلاروس ۲۰,۷۹۵ down
azn منات آذربايجان ۲۴,۷۰۵ down
tjs سومونی تاجيکستان ۴,۷۳۸ down
vef بوليوار جديد ونزوئلا ۴,۲۰۶ eq
منبع : بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران
 
 
 

باشگاه حسابداران

سازمان امور مالیاتی کشور

مالیات بر ارزش افزوده

انجمن حسابدارن خبره

سازمان حسابرسی

جامعه حسابدران رسمی

انجمن حسابرسان داخلی

تشخیص صلاحیت حسابدار

روزنامه رسمی

مجلس شورای اسلامی

پایگاه قوانین کشور

استعلام شناسه ملی

ثبت و تغییرات شرکتها

مشاوره دریافت خسارت بیمه

مرکز آمار ایران

ثبت نام کارت ملی هوشمند

 

 
 
 

گزارش ساز صورتهای مالی و یادداشتهای همراه

گزارش ساز حسابرسی مالیاتی

*

*

*اظهارنامه های مالیاتی*

*

 

 
 
 
 
 


    مدیریت سود و کیفیت سود


چکیده

نمایش مدیریت سود از چشم انداز یک صحنه جرم یک روشنایی جدید در تحقیق قبلی در مدیریت سود جاری کرده است. و کیفیت سود مربوط بسته شده است. کارهای بال و شاوی کومار ] 2008 کیفیت سود عمومی اولیه در مجله حسابداری و اقتصادی بیان کرده است [ و تئو ات آل ] 1998 مدیریت سود و متعاقب عملکرد بازار عمومی اولیه .مجله مدیریت مالی 53 و 1974-  1935 [ برای نشان دادن کاربرد اجزاء رسیدگی صحنه جرم برای تحقیق مدیریت استفاده شده است.

 

مقدمه

در بین موضوعات تحقیق در حسابداری و مدیریت مالی ، شاید چیزی محرک تر از کیفیت سود نباشد چرا؟ من فکر می کنم زیرا این یک موضوع صریح می باشد و شامل خطاکاری اساسی ، اذیت، ناسازگاری،  پنهان کاری و صحنه جرم می باشد. مثلا هیلی و والن (1999) ( و شبیه او اوشیپر) تعریف کرده است " مدیریت سود زمانی که مدیران از قضاوت در گزارشگری مالی استفاده می کنند و در ساختار معاملات برای گزارش های مالی بعدی برای فریب دادن بعضی از سهامداران در باره عملکرد اقتصادی شرکت و یا ساختار خارجی موثر که متکی به تعداد گزارش های حسابداری می باشد استفاده می کنند."] با تاکید مجدد [ واقعا قرار دادن شخصی که کاری انجام می دهد و به دیگری صدمه ای بزند. حسابرسان، تنظیم کنندگان قوانین، سرمایه گذاران و محققان تلاش می کنند تا این متخلفان را پیدا کنند و مشکل را حل کنند، که ممکن است به تقلب منجر شود( یا از یک جرم به عنوان یک کنایه از حل کردن یک حرفه جنایی استفاده کنند).

اگر ما مدیریت سود را به عنوان یک فعالیت متقلبانه نشان دهیم ما می توانیم در باره کشف آن در اصطلاح یک حرفه جنایی کارآگاه هولمز استفاده کنیم، و یا یک صحنه جرم (CSI) در اصطلاح هم دوره بیشتر بررسی کنیم. بنابراین بررسی شامل بررسی هفت اقلام زیر می باشد: اگر چه یک جرم تعهد شده باشد، مسئولیت های مشکوک، اسلحه های استفاده شده، تلفات جرم، محرک های جرم، فرصت حمل کردن این عمل ... و توضیحات دیگر می باشد.توضیحات دیگر به دلیل رویدادهای دیگر در فعالیت تقلب یا جنایی می باشد و بنابراین یک نتیجه تقلب یا جرم براساس شواهد ممکن است نادرست باشد. من عناصر مختلفی از حل کردن یک حرفه مدیریت سود مطرح کرده ام، با مثال گرفته شده از بال و شیوا کومار (2008) و تئو ات آل (1998) .(این عناصر به طور واضح وابسته اند و بعضی از اشتراک های در توضیحات زیر اجتناب ناپذیر می باشد).

مدیریت سود در نزد عموم دارای کیفیت بالا می باشد. من فکر می کنم ممکن است موافق باشند که مدیریت کردن زیاد سود دارای کیفیت پایین خواهد بود. اگر چه فقدان مدیریت سود برای ضمانت کیفیت سود بالا کافی نخواهد بود.( یا کیفیت بالای ارقام حسابداری بیشتر معمول است)، زیرا عوامل دیگری در کیفیت سود دخیل هستند. برای مثال ، حسابداری مشکل زیر مجموعه ضعیف از استانداردها، گزارش مالی با کیفیت پایین ایجاد خواهد کرد. اگر چه، ما عوامل مشترک دیگر به عنوان دسترسی/دائمی در نظر گرفته ایم، سپس ، ما می توانیم یک اتصال بسته میان مدیریت سود و کیفیت سود را رسم کنیم. زمانی که دیگر تفسیرهایی از کیفیت سود وجود داشته باشد ، در توضیح زیر ، برای با ثبات بودن با بال و شاوی کومار(2008)، مدیریت سود بالا محافظه کارانه است، در صورتیکه سودهای با کیفیت پایین بالاتر از سودهای مدیریت شده می باشند..

 

رخ دادن مدیریت سود

یک کار مهم از بررسی یک صحنه جرم آیا یک جرم به طور کلی رخ داده است، آیا بعضی علت های طبیعی خروجی تحت عنوان رسیدگی را ایجاد کرده است. وجود مرگ به علت قتل، خودکشی ، و یا تصادف ؟ایجاد چنین قصدی اغلب مشکل می باشد ، و کمتر  در حسابداری اتفاق می افتد مثلا هیلن و والن (1999 ص 370 ) توضیح داده اند که " با وجود  معرفت عمومی که مدیریت سود وجود دارد برای محققان برای متقاعد شدن مدرک آن به طرز سنگینی قابل توجه شده است.این مسئله علت های نخستین را به وجود می آورد، برای شناسایی اینکه آیا سود مدیریت شده است، ابتدا محقققان سود را پیش بینی کنند قبل از اینکه مدیریت سود اجرا شود " .در لغات دیگر ، محقققان ملزم هستند قسمتی از سود را از علت های طبیعی از قسمتی که به علت مدیریت سود می باشد تشخیص دهند.

تحقیق طراحی شده در مطالعات قبلی در مدیریت سود و کیفیت سود بیشتر به طور معمول می تواند به سه طبقه تقسیم شود :

1- سری های زمانی

2 تقلب های محله ای

3 تقلب های کشوری

 قابل توجه می باشد که سری های زمانی تئو ات آل (1998) ازصورت های مالی  Ipo  پیش بینی شده استفاده می کنند. صورتهای مالی پیش بینی شده به عنوان یک محک برای مقایسه با ارقام سالهای Ipo می باشد.  میان مطالعه های زیادی که از عملکردتقلب محله ای استفاده کرده اند بال و شیوا کومار می باشند که شرکت های خصوصی و عمومی در UK را مقایسه کرده اند. در عملکرد تقلب کشوری یک محله ای که از اعمال مختلف بین المللی  در انستیتوها را استفاده کرده است.( می توان پاورقی شماره 2 بال و شیوا کومار را به عنوان مثال های از مطالعات این طبقه به شمار آورد.) . در همه این مطالعه ها ، محک کامل نیست و اندازه گیری مدیریت سود یا کیفیت سود یک نتیجه پر سرو صدا می باشد، و اغلب عجیب می باشد.(دچو ات آل)

برای اعتبار آنها بال و شیوا کومار یک نمونه مشکلات مربوط به کشف کردن گذشته توضیح داده شده به وسیله هیلن و والن غلبه می کند(1999) . به وسیله آزمایش یک نمونه از  شرکتهای IPOS در ایالت کینگ دوم، هر مدیریت سود به طور دقیق کشف شود زیرا دو مجموعه از صورت های مالی وجود دارند. مجموعه اول که من آنها را صورتهای مالی مخفی می نامم . در طرف دیگر شرکت های داخلی که به توانایی محدود شده شرکت ها نیاز دارند. و مجموعه دوم یکی از پیش بینی های IPO می باشد. این منطقی است که فرض کنیم صورت های مخفی مربوط و آزاد از مدیریت سود می باشند و برای یکی از پیش بینی ها مقایسه می شوند، زمانی که موضوع مهم وبرای تشویق به وسیله IPO می باشد. بنابراین صورتهای مالی مخفی یک محک خوب برای عدم مدیریت سود فراهم می کنند و ممکن است تا درست نتیجه بگیریم که هر فعالیت مدیریت از اختلاف میان دو مجموعه صورت های ایجاد میگردد.

هیلن و والن بر روی تکنیک های مشکل کشف بجا ( درست ) بحث شده که پیش بینی به اعتبار گذشته است تمرکز کرده اند. من همچنین درباره این مشکل کشف به اعتبار پیش بینی فکر میکنم. به طور اساسی امید به این مدیریت سود می باشد که نباید به طور آسانی کشف گردد. مشکل بیشتر مدیر ، با احتمال کم این است که او یا مدیریت سودی را به کار خواهد گرفت که به آسانی کشف شود و یا دقت بیشتری خواهد برای مشکل گریختن از کشف شدن برنامه ریزی انجام گیرد. نتیجه اینکه اگر چیزی به نظر برسدخیلی بدیهی است که احتمالا مدیریت سود یک تصادف خوب باشد در حالی که نیست.

در گزارشگری مالی مردم شامل شده معمولا با تجربه،خوب،تحصیل کرده، و هدایت شده به وسیله کدهای حرفه ای مشخص و هدایت با کدهای مجازی رفتاری می باشند. من فکر نمی کنم که آنها شباهتی با بکارگیری در جاهای شلوغ داشته باشد ، مدیریت سود ساده و اگر آنها این کار را انجام می دهند من ممکن است پیش بینی کنم که آنها چیزی را که صریح نیست تا کشف گردد را ایجاد می کنند.آیا مسئله کشف به اعتبار گذشته حل شده است؟ زمینه تحقیق بال و شیوا کومار یک مورد درباره اینکه احتمال کاربرد اعتبار آینده یا پیش بینی از مدیریت سود قابل کشف که واقعا پوچ است می باشد.این غیر منطقی است که انتظار داشته باشیم سرمایه گذاران، مشاوران حقوقی آنها و قانون گذاران اختلاف اصلی در گزارشگری مالی را متوجه نیستند.و و تعادل غیر منطقی برای مدیران شرکت های سهامی در قصور سیستماتیک پیش بینی نتیجه معکوس دارد که ممکن است یک فرآیند داشته باشد اگر آنها سود را در راه هایی که اجازه کشف شدن معین داده شده است مدیریت کنند. در لغات دیگر ، مدیریت سود باید در اندازه های مشکل باشد تا کشف گردد اگر چه این باور کردنی است که سود انباشته برای این فعالیت ها به کار گرفته شود.

بر اساس این مبحث ، من یک سور پرایز کامل  که بال و شیوا کومار مدیریت سود کافی یا کارآمد را نیافته اند من یافته ام. آنها در حقیقت فقط اختلافهای کافی میان صورت های مالی مربوط که نامشخص هستند را یافته اند ، آیا اطلاعات پشت نویس شده آنها در حساب های IPO نشان داده می شود. این زیر نویس ها قابل شناسایی هستنند و با یک احتمال قابل قبول برای مطالعه کنندگان و غیر قابل طرح دعوی می باشد.

شاید من در این مورد اغراق کرده باشم اما ادعای من این است که مدیریت سود با یک اطمینان شخصی برای IPOS در UK می تواند کشف شود.این ادعا باید مشروط به عطف با نمونه مطالعه شده توسط بال و شیوا کومار باشد که فقط شرکت هایی که که دارای صورت های مالی IPO با قابلیت مقایسه هستند در ورشکست شدنشان با شرکت های داخلی را شامل می شود.در طرف دیگر نمونه های شامل شده فقط شرکت هایی را که ساده و یک تطابق مستقیم دارند می تواند میان خط اقلام صورت های مالی ایجاد شود.این مقاله خارج از شرکت هایی که مبالغ جزئی را افزایش یا کاهش می دهند یا طبقه بندی اقلام مختلف را تغییر می دهند می باشد. این قبیل شرکت ها شامل یک قیمت اساسی از جمع می شوند: 140،198 و 254 از یک IPO شرکتی به ترتیب در سال های t-1 ، t-2 و  t-3 می باشد.اگر قابلیت مقایسه مشکل تر ایجاد گرددممکن است این فرصت مدیریت کردن حسابها را با احتمال کم برای کشف شدن فراهم کند. شاید مدیران به طور عمدی صورت های مالی غیر قابل مقایسه را به صورت ، صورت های مالی مخفی به منظور مخفی کردن مدیریت سود خود ایجاد کرده باشند. این برای من اینگونه به نظر می رسد که شرکت های با گزارش های غیر قابل مقایسه یکی هستند که مقداری شانس برای مخفی کردن مدیریت سود داشته باشند و یک نمونه شایستگی امتحان یا آزمایش باشد، با حل این مسئله کشف به اعتبار گذشته بال و شیوا کومار "لیاقت بیرون آوردن بچه از دستشویی"را داشته اند.

  با این مطالبی که گفته شد این غیر منطقی نیست تا از زمینه IPO ، UK برای دیگر وضعیت ها از قبیل IPOS در مطالعات US توسط تئو ات آل پیش بینی می گردد(1998). مدیریت سود در US مشکل بیشتری برای کشف کردن به خود گرفته است که اینها برای صورت های مالی دوره ای برای عموم در دسترس نمی باشند تا IPO آنها با هم مقایسه گردد.


مسئولیت مدیریت سود

یک قتل عمدی حرفه ای که منسوب به یک داستان پلیسی است و سوال این است " چه کسی سرانجام بیشترین اهمیت ها را در این داستان ها دارد؟ اما چه کسی کشف کننده این سوال در تحقیقات حسابداری می باشد؟ در زمان بررسی صحنه یک جرم به طور مطمئن تلاش میشود تا ابهام شناسایی شود، تحقیقات آکادمیک اهمیت کمتری در باره شناسایی قطعی اینکه آیا یک شرکت خاص ، دارای یک دلیل شخصی برای اینکه سود را مدیریت کرده است می باشد.را در ذهن داشته است، و بهره بیشتری در نتیجه تمایلات برای مدیریت سود کسب کرده است. در ضمن اختلاف در تمرکز خیلی زیاد است برای انجام دادن با مقدار کم اطلاعات برای محقققان و برآیند نیاز به افزایش قدرت آماری به وسیله آزمایش اندازه های نمونه می باشد ، اما حتی اگر نمونه های بزرگ مورد نیاز باشد ، سوال جالب این است "چه کسی می تواند آزمایش کند؟" برای مثال تاثیر آموزش و تصدیق و اشتیاق در مدیریت کردن سود چه می باشد؟ ایا مدیران با احتمال کمتری سود را مدیریت می کنند. اگر آنها دارای تخصص حرفه ای باشند و بنابراین کدهای اداره کردن اخلاقی تصویب می شود؟ آیا قانون حسابداری مورد نیاز مقدار قضاوت مختلف به وسیله نتایج مدیران در مبالغ مختلف از مدیریت سود را انجام داده است ؟ آیا تفاوت های اقتصادی و فرهنگی و تربیتی به عنوان یک جزء مهم نقش بازی می کند؟


روش های بوجود آمدن سود مدیریت

نویسنده های قبلی مدیریت سود را به دو طبقه گسترده طبقه بندی کرده اند: مدیریت سود واقعی ( یعنی گردش وجوه نقد موثر) و مدیریت سود تعهدی کل تغییرات در   برآورد و رویه های حسابداری را در بر می گیرد. نویسنده های قبلی با مدیریت سود واقعی معمولا به اقلام پر خرج برای شرکت رسیدگی می کردند(ریچودهری 2006) . در طرف دیگر بازرسی شواهد توسط گراهام ات آل (2005) اشاره می کند که مدیران مایل می باشند تا مدیریت سود واقعی را بیشتر از مدیریت سود تعهدی بکار گیرند: 80 % ممکن است احتیاطی را کاهش دهند، 55 % ممکن است تاخیر در یک پروژه باشد، مقایسه فقط با 28 % که ممکن است احتیاطی شده باشد و 8 % که ممکن است تغییر در مفروضات حسابداری باشد، بنابراین بررسی شواهد یک بی ثباتی با بهای بالاتر از مدیریت سود واقعی را ظاهر خواهد کرد.

 یک پیش بینی مختلف از بررسی یک صحنه جرم، به ما کمک می کند تا یافته های یک آزمایش را بررسی کنیم. مدیران می خواهند مدیریت سود واقعی را پرخرج تر برای شرکت است را بکار گیرند زیرا این عمل آنها به طور مشکل تر کشف شود. یک ابهام اساسی در محیط تجاری، یک محک برای این است که چه چیزی باید تحت هر موقعیت خاص انجام گیرد وجود ندارد. مدیران و هیئت مدیره به وسیله " قاعده تصادف تجاری " که مسئو لیت آنها را برای تصمیم گیری تجاری بد خیلی مشکل می کند ، محافظت می شوند. در مقابل حسابداری تعهدی و دیگر حسابداری های دستکاری شده موضوع هایی برای آزمایش به وسیله حسابرسان اساسی هستند به وسیله حسابداران قانونی و دادگاه ها که استاندارد های حسابداریکه به عنوان محک می باشند را ایجاد شده اند

شواهد رضایت مدیران برای بکار گیری مدیریت سود که برای کشف تحلیلی بودن بیشتر نتایج بال و شیوا کومار مشکل تر می باشد. (2008) . برای نمونه آنها شرکت های IPO ، فقط مدیریت تعهدی می تواند شناسایی شود وهر مدیریت سود واقعی از تجزیه و تحلیل مستثنی می شود زیرا محک فراهم شده به وسیله محتوی صورت های مالی مخفی همان مقدار مدیریت سود واقعی خواهد بود اگر باشد.

 

 قربانیان مدیریت سود

تا زمان شناسایی  قربانی ، قاتل رمزی است که مشخص نیست کیست اگر کسی از مدیریت سود پشتیبانی کند دارای ابهام بیشتری می باشد. براستی اگر یک مورد ساده باشد نیازی برای تحقیق در ناحیه ممکن نباشد. قربانی اساسی مدیریت سود مدیران هستند از قبیل استفاده کنندگان صورت های مالی ، اما اگر استفاده کنندگان ضرر کنند به عنوان قربانی یک مانور تحت عنوان سوال عملی ایجاد می گردد. این استفاده کنندگان شامل حقوق سرمایه گذاران ، سرمایه گذاران اوراق قرضه، بانکداران، وضع کنندگان مقررات، اتحادیه ها ، تهیه کنندگان، مشتریان و رقبا می باشند.در زمینه IPOS   قربانی اصلی به طور اساسی سرمایه گذارانی می باشند که حقوق صاحبان سهام شرکت ها را خریداری کرده اند. یک سئوال این است : آیا سرمایه گذاران ارزش بیشتری را برای این گونه سهام به عنوان مدیریت سود پرداخت می کنند؟ تئو ات آل (1998) . یافتن جواب این سئوال و نتیجه ای که به طور واقعی وجود دارد این است که سرمایه گذاران در شرکت با مدیریت سود بالا ایفای نا چیزی را در دوره هایی که مسئولیتی دارند نگهداری می کنند.

این نتیجه برای شرکتهای معتقد در بازار های سرمایه کارا به سختی قابل قبول می باشد.چرا سرمایه گذاران مدیریت سود کاهش اطلاعات را پیش بینی نمی کنند تا قیمت ipo را کاهش دهند؟ یک امکان وجود دارد این است که بازار های ipo همانگونه که در بازارهای ثانویه برای سهام وجود دارند راه اندازی نشده اند و بنابراین دارای اختلاف در رتبه و کفایت هستند.یک تعادل مورد نیاز خریداران و فروشندگان و یک قیمت تعدیل شده که یکسان می باشد. در بازارهای ثانویه، سهامداران موجود و فروشندگان کوتاه مدت یک تعادل را برای تعداد نامحدود خریداران اساسی را فراهم می کنند.( قیود فروش کوتاه مدت به عنوان یک عیب اساسی می باشد، اما خیلی مهم نیست که اینجا مورد بحث قرار گیرد. در بازارهای ipo اولیه فروشندگان به وسیله شناسایی مشمولیت شرکت های داخلی ، و قیمت ipo  یک مجموعه توسط بانکهای سرمایه گذاری برای صادر کردن زیر نویس ها می باشند. اگر یک ابهام درباره ارزش سهام وجود داشته باشد و یقینا هست انتقال اطلاعات از جزء کمتر توزیع اجباری می باشد زیرا فعالیت فروش قبلی محدود شده برای اولین روز تجاری ، یعنی مشارکت ipo برای برنده شدن در مزایده در خطر می باشد(راک 1986). بنابراین عرضه و تقاضا برای سهام های ipo نیازی به تعادل ندارد و مدیریت سود برای افزایش ارزش ملاحظه شده این سهام به طور اساسی موفق شود.

 

انگیزه مدیریت سود

 بررسی صحنه جرم اغلب تلاش می کند تا انگیزه دلیل آوردن جرم را استنتاج کند.قصور این است که مردم عموما برای هیچ دلیل خاص مرتکب جرم نمی شوند. اگر چه سود غیر عملیاتی مالی از درآمد بقاء شرکت یا بعضی از دلایل دیگر گرفته شده استقراء اینکه فرض کنیم بعضی از کاهش های سود و زیان شخصی را در بر می گیرد.اهمیت انگیزه در مدیریت سود هیلن و والنز بدیهی می باشد. تعریف اشاره می کند و به راستی یک انگیزه برای گمراه کردن استفاده کنندگان یا برای تاثیر در قرارداد های خروجی لازم می باشد. زیرا حسابداری به طور ذاتی ذهنی می باشد، درخواست قضاوت در در یک راه بی خطر بدون منظور سود شخصی به عنوان مدیریت سود رسیدگی نمی شود.

اما مقایسه کردن جرم روزانه،  باعث ارائه انگیزه هایی برای اینکه مدیریت سود به طور عمیقتر باشد است. به عنوان آخرین بخش ، بازارهای سرمایه و استفاده کنندگان به طور عادی تر می توانند مدیریت سودرا پیش بینی کنند.بنابراین مدیریت سود می تواند یک تعادل خارجی باشد و به موجب آن مدیران سود دارای تورم را گزارش می کنند زیرا سود دارای تورم مورد انتظار آنها می باشد، یک انگیزه برای مدیریت سود  این است که می تواند انتظارات را تامین کند.

این ایده از رفتار مورد انتظار مربوط می باشد برای اینکه قوانین به عنوان فعالیت های جنایی تعریف شوند.معمولا رفتاری که مورد انتظار است به عنوان قانون پذیرفته می شود. اختلاف فرهنگی یک نقش بزرگ را در تعریف قوانین کشور ها بازی می کند . مقدار و انواع مدیریت سود قابل قبول و قابل مقایسه نمی باشد. یک ریسک در استنتاج استقرائی از یک کشور به کشور های دیگر وجود دارد. اختلاف اقتصادی- اجتماعی میان US و UK دارای شک اندکی می باشد، بنابراین یک ریسک اندک با استفاده از محیط UK برای ساختن استنتاج درباره US توسط بال و شاوی کومار انجام گرفته است.(2008). علاوه بر این یک انگیزه ممکن است یکسان به نظر برسد آیا رخ دادن IPO در UK یا US برای قیمت های تورمی IPO در سودآوری داخلی در مخارج IPO  مشارکت دارند.

در طرف دیگر ادعاهای مکرری وجود دارد که یک اختلاف موثر در اصول vs می باشد.استانداردها به ترتیب بر اساس UK,US.vs می باشند. این ممکن است که حسابداران و استفاده کنندگان در UK یک تعادل را برای مدیریت سود انتظار داشته باشند، درجه محرک و زمینه مدیریت سود به رفتاری که در هر محیطی که مورد انتظار است بستگی دارد.

 

فرصتی برای مدیریت کردن سود

آیا یک جرم به کسی که آن را انجام می دهد واگذار می گردد یا متکی می باشد یا فرصتی برای آن برای اتفاق افتادن وجود دارد.در یک صحنه جرم معمولی یا خاص یک شخص رسیدگی می شود. این بخش می گوید با یک فرصت معمول زمانی که بخش های بعدی رارسیدگی می کند( یعنی توضیحات جایگزین برای حالت های خاص می باشد.)

فرصت برای جرم با دید زیر رسیدگی می شود. شما در باره دانشی که ندارید یک قصور را به سوی سرزمین خارجی به دوش می گیرید. اولین چیزی که شما می بینید شک افسر پلیس به همه می باشد. شما نتیجه می گیرید که 1) شما در یک مکان امن مالک می باشید 2) شما در یک منطقه بالا مالک می باشید. شما ممکن است برای موارد زیر بحث کنید 1)  یک بازداشتگاه پلیس نقش یک مکان تحمل قدرت را بازی می کند و در حضور زندگی اندک پلیس فرصتی برای جرم وجود دارد تا اتفاق افتد.در طرف دیگر 2) اگر  پلیس والا مقام وجود داشته باشداحتمالا به عنوان جوابی برای فرصت عالی برای جرم می باشد.

ابهام می تواند در اصطلاحات اقتصادی عرضه و تقاضا توضیح داده شود.نمودار استاندارد زیر را بررسی می کنیم ( موارد محدود از صفر یا با حساسیت نامحدود را در نظر می گیریم).نمودار 1 باید برای هر مطالعه کننده ای آشنا باشد، من برای فراهم کردن یک منبع پیوسته برای بحث های که در زیر بیان می شود می آورم.

در اصطلاحات جرم و کنترل کردن ما می توانیم یک تعریف خوب را  از امنیت مردم داشته باشیم.(یعنی عدم وجود جرم).فرض A یک محک تعادل با قیمت و مقدار متناظر با Pa و Qa می باشد. رعایت مفهوم کنترل ارزش را برای کنترل کردن بیشتر می کند اما ما نمی توانیم بگوئیم تعادل B یا C (و حتی D ) بدست خواهد آمد. اگر تقاضای بیشتری برای اطمینان وجود داشته باشد (یعنی تقاضا حرکت کند) نتیجه ما تعادل در نقطه B می باشد. اگر اطمینان بیشتری تقاضا شده باشد زیرا حرکت عرضه باعث تعادل در نقطه C می باشد. آیا تقاضای بیشتری برای اطمینان شده که در آن مسیر یک اختلاف واضح مبنی بر تعادل مقدار اطمینان وجود داشته باشد و به ترتیب به Qb افزایش می یابد یا به  Qc کاهش می یابد.

تفسیر شکل بالا در مدیریت سود، ما یک کال را به عنوان مقدار سود معرفی می کنیم.(بدون وجود مدیریت سود ) بال وشیواکومار گفته اند که افزایش دقت در طول حرکت های تقاضای Ipos برای مقدار اطلاعات به سمت راست خواهد بود. عرضه نگهداری شده ثابت، آنها به غیر از مقدار اطلاعات با کیفیت بالا برای افزایش به نقطه تعادل B می باشد. تئو ات آل (1998) فرض می کند که منافع مدیریت سود (یعنی اطلاعات با کیفیت پایین) در طی Ipos کاهش می یابد و متقابلا بهای اطلاعات با کیفیت بالا افزایش می یابد. با حرکت عرضه به سمت چپ نتیجه ما نقطه تعادل C می باشد

زمانی که ما تغییرات هر دو عرضه وتقاضا را بررسی می کنیم این که نقطه D تعادل باشد واضح نیست.آیا یک کیفیت بالاتر /پایین تر اطلاعات یا مدیریت سود بیشتر یا کمتر در طی IPOS  از تئوری یا استدلال خالص نمی تواند برطرف گردد، اما سرانجام یک سئوال علمی جواب داده خواهد شد که به انستیتوها و اوضاع احاطه کننده IPO وابسته می باشد. مطمئنا یک استقراء خارجی از یک مجموعه به انستیتوهای دیگر داشته باشد.

در حقیقت حتی از زبان بال وشیواکومار نیز واضح نیست که آیا آنها درباره حرکت های عرضه یا تقاضا و یا هر دو آنها فکر کرده اند. برای مثال صفحه 2 نشان می دهد " مدیریت سود گسترده و قابل توجه به وسیله شرکت های IPOS می تواند افزایش بررسی را در زمان از بازارهای هشدار دهنده جذب کنند."

و به نظر من حرکت به عقب در عرضه مقادیر اطلاعات مالی ، که یک نتیجه در بررسی بالا به ما می دهد( متناظر قیمت بالای کالای اطلاعات مالی)، یا مهم تر یک کاهش در کیفیت کالای اطلاعات مالی توسط تئو ات آل فرض شده است.(1998).

آورده اند که حتی عمیقتر از حرکت های مستقل عرضه و تقاضا نیز وجود دارد. یک سئوال باید پرسیده شود : آیا برای یک تنظیم کننده دقت در باره IPOS وجود دارد؟ این طور نیست زیرا یک پاسخ دولتی برای کاهش دادن مقدار اطلاعات عرضه شده وجود دارد. رعایت گفتگوی با مقدار کنترل بالا می تواند یکی از دو مورد زیر را نشان دهد: تهدید (بازداشت) در کاهش جرم یا در در کنترل کردن انعکاس یک جرم بزرگ که ممکن است حتی بزرگتر یا بیشتر از مقدار کنترل کردن باشد می تواند موثر باشد.یکی ممکن است مجبور نباشد به سختی فکر کند تا مثال هایی را که تعداد غیر منتظره پلیس و قدرت نظامی قادر نیست که مقدار فعالیت های جنایی را سرکوب کند را  پیدا کند. در شکل بالا بیشترین احتمال این است که در IPOS عرضه کیفیت اطلاعات به سمت چپ حرکت می کند و به طور واضح اثری رو به افزایش در قیمت اطلاعات مالی دارد، اما اثر آن در سئوال عملی نامعین و بی نهایت می باشد. ادعاهای قوی بر اساس رسیدگی هر کدام از عرضه و تقاضا به تنهایی کامل نیست.

 

چگونگی ظاهر شدن مدیریت سود 

بال و شیواکومار (2008) مقدار قابل توجهی تلاش را برای بررسی توضیحات جایگزین مدیریت سود که توسط تئو ات آل بنیاد نهاده شده است اختصاص داده اند.(1998). آنها حداقل چهار توضیح را بحث کرده اند. هر کدام از آنها  در زیر توضیح داده شده اند.

 

1- برآورد حسابداری تعهدی باید خیلی جامع باشد تا باور شود.

بال و شیوا کومار شاخص های آماری تعیین کننده غیر منطقی را نشان می دهند( در جدول 5 می بینید) این شواهد کاملا واضح نیستند. اگر یک نظر اینه که مدل حسابداری تعهدی احتیاطی دارای اشتباهات اندازه گیری قابل توجه که معروف هستند می باشد.(دیچو ات آل 1995) حجم مهمتر حسابداری تعهدی احتیاطی تمرکز آن توسط نظر تئو ات آل نیست (1998)، که از رتبه بندی حسابداری تعهدی احتیاطی برای پرتفوی استفاده کرده است. در لغات دیگر حسابداری تعهدی احتیاطی به عنوان نماینده هایی برای فعالیت مدیریت سود تاکید شده است. مقدار اختلال مسلما بزرگ وجامع می باشد اما نتیجه مهمتر در نظر تئو ات آل این است که نماینده مدیریت سود کمک می کند تا بازده های آینده پیش بینی گردد.

 

2- عوامل راه اندازی تصمیم برای استنتاج IPO و همچنین اثر حسابداری تعهدی و انحراف برآورد حسابداری تعهدی در سال های IPO .

بال و شیوا کومار استدلال کرده اند رویه های محدودیت وجه نقد شرکت ها برای مثال صادر کردن سهام برای کاهش دادن قیود و رسیدن به رشد می باشد.

عواید حاصل از IPO  احتمالا برای افزایش دارائی های غیر جاری یا برای پرداخت بدهی های غیر جاری که در برآورد حسابداری تعهدی احتیاطی منعکس شده اند و به طور اساسی تحت عنوان مدیریت سودتفسیر شده اند استفاده شده است. این دلیل ایجاد جرم می باشد. تاثیر حسابداری تعهدی به تصمیمات IPO داخلی می باشد و نسبت به نتایج حساب ها بر اساس برآورد حسابداری تعهدی احتیاطی بعد از IPO گرفته نشده اند.

همانطوریکه گفته شد همان دلیل اشاره شد که همچنین حسابداری تعهدی قبلی در IPO داخلی موثر می باشد. اگر انتخاب شرکت برای سال صادر کردن وجه نقد یک IPO به راستی اجباری باشد، سپس صورت های مالی IPO پیش بینی شده محافظه کارانه ظاهر خواهد شد. برای مثال این شرکت برای طولانی کردن حسابهای پرداختنی وجه نقد نگه داری می کند و سعی می کنند حسابهای دریافتنی و بیشتر بر اساس زمانی دریافت کنند. اغلب، نتیجه در بدهی های جاری کمتر از دارائی های جاری ثبت خواهد شد. واقعا با نظر بال وشیوا کومار که صورت های مالی IPO پیش بینی شده به طور مشروط (مقید) محافظه کارانه می باشد.( در جدول های 3و 8 می بینید ) اما چه اندازه  از این محافظه کاری کیفیت بالای گزارشگری مالی در پاسخ به بازار و تنظیم کننده فشار تحت عنوان استدلال توسط بال وشیوا کومار یا تابع داخلی ساده می باشد.

به طور خلاصه بال و شیوا کومار تصمیمات داخلی IPO و حسابداری تعهدی را به عنوان یک پیامد مهم به طور صحیح شناسایی کرده اند . اما لیاقت این پیامدها برابر قیمت برای هر دو دوره IPO  ارائه شده یا پیش بینی شده می باشد. واقعا، عوامل داخلی تحت هر دو روش حرکت می کند.

 

3- برآورد حسابداری تعهدی با استفاده از تراز نامه های حاوی اشتباه و انحرافات

بال و شاوی کومار استدلال کرده اند که استفاده از اطلاعات تراز نامه برای شرکت های وابسته از دیدگاه عمومی و خصوصی شامل مبنای سیستماتیک در اندازه گیری حسابداری تعهدی احتیاطی می باشد.  استدلال های مفهومی دقیق هستند. اگر نتیجه عملی پیشنهاد کرده است که اثر این پیامد فرعی است. در صورتیکه در جدول 6 اختلاف معنی داری در حسابداری تعهدی احتیاطی برآورد شده از صورت جریان وجوه نقدمقایسه شده را با تراز نامه را نشان می دهد.که میانگین و میانه حسابداری تعهدی احتیاطی به یک چهارم مدیریت سود  افزایش می یابد و جمع شیوه های برآورد حسابداری تعهدی تغییر می کند. از زمان تئو ات آل فقط بر رتبه بندی حسابداری تعهدی احتیاطی از یک چهارم پرتفوی تاکید می کند، من نمی توانم هر اشتباه یا انحراف استنتاج شده به اندازه کافی بزرگ می باشد تا برجسته شودرا بیابم.

 

4- استفاده از دارائی های پیش بینی شده IPO به عنوان جلوگیری کننده ایجاد یک شکل تقسیم شده

به عنوان مثال در کاربردهای زیاد حسابداری، نسبت ها مسئله آور هستند. اگر عملکرد ها بر صفر تقسیم شوند ( معکوس شوند ) قاعده محافظه کاری حسابداری یکی از منابع این مسئله می باشد و جمع دارائی ها می توانند به طور قابل توجه دارائی های اقتصادی را نا دیده گیرند. یک راه حل ساده برای این مشکل وجود ندارد. وبال وشیوا کومار نتوانسته اند راهی را پیشنهاد کنند : در حقیقت استفاده از دارائی های IPO پیش بینی شده به عنوان یک مانع در جدول 5 بخش های C,A می باشد. قابل بحث می باشد که اجزاء سرمایه در گردش به عنوان مانعی در جدول 5 بخش B براین مسئله تکیه کرده اند.

 

5- خلاصه توضیحات دیگر

در کل بال وشیوا کومار یک لیست گسترده از توضیحات دیگر برای مدیریت سود  یافته شده توسط تئو ات آل پیشنهاد کرده اند. همه آنها به طور جالبی ادراکی می باشند. اگر چه شواهد علمی قطعیت کمتری دارد. با این حال اگر انتقاد بال و شیوا کومار را بپذیریم که نماینده برای حسابداری تعهدی احتیاطی نمی تواند مدیریت سود  را ارائه کند سپس ما می توانیم یک سئوال جالب داشته باشیم: نشان انجام گرفته نماینده های حسابداری تعهدی احتیاطی می باشد. چرا این علامت بازده های آینده را پیش بینی می کند؟

 

نتیجه گیری

تحقیقات مدیریت سود  در دو دهه اخیر تقریبا در حال پیشرفت بوده است.  بسیاری از این موارد یاد گرفته شده اند اما بسیاری از این سئوال های جالب باقی مانده اند که جواب داده نشده اند. من اعتقاد دارم که گرفتن یک اختلاف اما چشم انداز تکمیلی از صحنه جرم می تواند بینش جالب در دو موضوع فراهم کند ؛ وبه آگهی کمک می کند و می تواند به طراحی تحقیق ها کمک می کند.

 

 
 
 
 

اندیشمندان حسابداری

حسابرسان خبره

مالیاتی خبره

مدیران خبره

مهندسان مالی خبره


 
 
 

شرکتهای نرم افزاری

نرم افزارهای تحت وب

سیستمهای یکپارچه مالی

سیستمهای مدیریت منابع

سیستمهای بودجه ریزی


 
 
 

موسسه های خدمات مالی

موسسه های حسابرسی

مشاوران مالیاتی

اشخاص حسابدار

 
 
 

لوازم کامپیوتری

چاپ و تبلیغات

اثاثه اداری

لوازم التحریر 

خدمات وب و پیامک

 

 
 
   
 
 

استانداردهای حسابداری

استانداردهای حسابرسی

قانون مالیاتها

قانون کار

سایر قوانین

 
 
 

حسابداری

حسابرسی

مدیریت

بازرگانی

همایش مالیاتی

 
 
 

راهنمای نرم افزارها

انواع اظهارنامه های مالیاتی

اظهارنامه های هوشمند

اظهارنامه ارزش افزوده

دفتر تلفن

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

دانشگاهها

مراکز دولتی

مراکز خصوصی

مراکز بین المللی 

 
 
 
 

کارشناسی

کارشناسی ارشد و دکترا

مالیاتی

نشریات

 
 
 
 

صورتهاي مالي

لغات كاربردي

متون ترجمه شده

مكاتبات ومكالمات در تجارت بين الملل

 
 
 
 

کاربردهای اکسل
کاربردهای ورد
سایتهای کاربردی
نرم افزارهای کاربردی

 
 
 
 
 
 بازدید این صفحه : 236
 بازدید امروز : 226
 کل بازدید : 564872
 بازدیدکنندگان آنلاين : 11
 زمان بازدید : 0/3750
  صفحه اصليدرباره ماارتباط با مامشاورهفرم استخدام